Wielkopolskie Zdroje promują zdrowy tryb życia, sport i miłość do zwierząt. Klub Jeździecki Grodno-Dwór od lat zajmuje się końmi. Dzięki wytrwałej pracy, zaangażowaniu i pasji stał się jednym z najważniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce
Klub Jeździecki Grodno-Dwór ma za zadanie upowszechnianie i rozwijanie rekreacji ruchowej, sportu oraz innych form aktywności jeździeckiej. Centrum położone jest w malowniczym regionie Ziemi Złotowskiej. Otoczone jest pięknymi łąkami i lasami, wśród których biegną szlaki konne i rowerowe.
Na terenie ośrodka znajduje się zabytkowy dwór, wybudowany w 1869 roku wraz z przepięknym parkiem. Łączny obszar centrum, liczący 130 ha daje wspaniałą przestrzeń klubowiczom oraz pensjonariuszom i ich koniom. Na terenie Centrum Jeździeckiego mieści się:
- baza noclegowa,
- stajnia sportowa na 9 koni,
- stajnia duża na 35 koni,
- boksy hodowlane z monitoringiem,
- boksy angielskie,
- hala jeździecka,
- plac do jazdy konnej z przeszkodami,
- czworobok ujeżdżeniowy,
- trasa crossowa,
- lonżownik dla koni,
- pastwiska dla koni – 30 ha,
- padoki dla konia – 15 szt.,
- padoki dla ogierów – 2 szt.,
- staw dostosowany do pławienia koni.
Historia dworku
Dworek w Grodnie powstał najprawdopodobniej około roku 1871 i został wybudowany przez ówczesnego właściciela majątku Roberta Stendella. W XX wieku przeszedł drogę – jak wiele innych tego rodzaju budowli – od PGR-u do rąk prywatnych. W latach 90-tych groziła mu całkowita ruina. Stał opustoszały i kompletnie zapomniany. Znalazł jednak swoich wybawców w rodzinie Porożyńskich, która w 2001 roku wykupiła dwór z przynależnym do niego majątkiem i podjęła się jego renowacji. Dzisiaj, po latach remontów i modernizacji, dwór w Grodnie stanowi przepiękny obiekt. Ogrom pracy, jaką wykonali właściciele, sprawił, że zabytek nie uległ zniszczeniu i otrzymał drugie życie. Dzisiaj stanowi wizytówkę Grodna i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Wielkopolskich Zdrojach.
źródło zdjęcia: kjgrodnodwor.pl